• O Zespole
  • Skład zespołu
  • Historia zespołu

ZESPÓŁ MUZYCZNY BLUE BAND

Zespół Muzyczny Blue Band Bojano Zespół Muzyczny BLUE BAND to cztery młode osoby, które łączy wspólna pasja - muzyka. Oferujemy oprawę muzyczną na weselach, zabawach oraz imprezach okolicznościowych. Posiadamy bardzo szeroki i zróżnicowany repertuar, który składa się z zarówno polskich jak i zagranicznych utworów. Naszą muzyką staramy się porwać do tańca wszystkich uczestników imprezy. Instrumenty takie jak trąbka, saksofon, flet poprzeczny czy akordeon nadają wykonywanej przez nas muzyce barwne i żywe brzmienie. Cała nasza czwórka pochodzi z Kaszub, w związku z czym impreza, na której gościmy nie może obejść się bez regionalnego akcentu. Uwielbiamy grać właśnie na Kaszubach, gdzie nasza muzyka jest bardzo dobrze przyjmowana. Od kilku lat można nas również usłyszeć na antenie Radia Kaszebe.

SKŁAD ZESPOŁU MUZYCZNEGO BLUE BAND:


Zespół Muzyczny Blue Band Bojano Marcin
Główny prowadzący. W zespole od zawsze. Wodzirej imprezy. Śpiewa oraz gra na keyboardzie i akordeonnie. To właśnie Marcin wyznacza nowe kierunki rozwoju naszego zespołu. Fundament Blue Band od wielu lat. Muzyka odgrywa w jego życiu bardzo ważną rolę. Prywatnie założyciel i opiekun Młodzieżowej Orkiestry Dętej Big Band Blue.

Zespół Muzyczny Blue Band Bojano Mariusz
Młodszy brat Marcina. W zespole od 2004 roku. Z trąbką nie rozstaje się od najmłodszych lat. Ten instrument jest jego znakiem rozpoznawczym. Śpiewa oraz zabawia gości przy stole. Prawa ręka Marcina. Praca organizacyjna w dużej mierze spoczywa na jego barkach.

Zespół Muzyczny Blue Band Bojano Aleksandra
W zespole od 2010 roku. Barwa jej głosu dostarcza mnóstwo niezapomnianych doznań. Zachowanie Oli na scenie wyzwala w uczestnikach imprezy niesamowicie pozytywną energię. Gra również na flecie poprzecznym, co jest idealnym dopełnieniem jej bogatego talentu muzycznego. W przeszłości była związana z zespołem muzycznym C.Z.A.D., którego utwory takie jak "Mój tata kupił kłeza" do dziś można usłyszeć na antenie Radia Kaszebe.

Zespół Muzyczny Blue Band Bojano Robert
Najmłodszy stażem w naszym składzie. W zespole od 2013 roku. Śpiewa oraz gra na saksofonie, keyboardzie i akordeonie. W rolę instrumentalisty na scenie wkłada całe swoje serce. W przeszłości związany z zespołem muzycznym SeMaRo Band.

HISTORIA ZESPOŁU MUZYCZNEGO BLUE BAND


Historia Zespołu Muzycznego Blue Band sięga roku 1975. Wtedy właśnie Jan Grablowski zagrał swoje pierwsze wesele. Jasiu znany potocznie jako „Szu – Bu” na przestrzeni kilkudziesięcioletniej „kariery weselnej” spotkał wielu muzyków, z którymi miał przyjemność występować na jednej scenie muzycznej. Słynny Szu Bu znany był z energicznej gry na perkusji oraz zapadających w pamięć solówek na saksofonie.

Lata 70/80. Na perkusji Jan Grablowski.

Lata 70/80. Perkusja - Jan Grablowski. Saksofon - Marek Raulin. Klawisze - Jan Nadolski.
Gitara - Benek Szulc.


Lata 70/80. Na saksofonie Jan Grablowski.

Lata 70/80. Gitara - Zenek Hewelt. Klawisze - Tadeusz Dargacz. Saksofon - Jan Grablowski.
Perkusja - Heniek Nagel.


Lata 70/80. Na saksofonie Jan Grablowski.

Lata 70/80. Saksofon - Jan Grablowski. Akordeon - Stach Szlugański. Gitara - Benek Szulc.


Lata 70/80. Na saksofonie Jan Grablowski.

Lata 70/80. Saksofon - Jan Grablowski. Akordeon - Jan Nadolski. Gitara - Piotr Nadolski.


W roku 1999 syn Jana, Marcin Grablowski postanowił pójść w ślady ojca. Samodzielnie nauczył się gry na keyboardzie, dzięki czemu w wieku piętnastu lat wraz z tatą mógł wystąpić na swoim pierwszym weselu. Jego ambicje pozwoliły mu na stworzenie ich własnego zespołu o nazwie Blue Band, którego skład na przestrzeni kolejnych lat dynamicznie ewoluował. Marcin do dzisiaj wyznacza nowe kierunki rozwoju Blue Band.

Około roku 2000 do zespołu w roli wokalistki dołączyła Marzena, siostra Marcina, która przez kilka następnych lat w Blue Band swoim śpiewem rozpalała serca słuchaczy.

Sylwester 2002. Od lewej: Marcin Kubik, Marzena Grablowska, Marcin Grablowski, Jan Grablowski.

Sylwester 2002. Od lewej: Marcin Kubik, Marzena Grablowska, Marcin Grablowski, Jan Grablowski.


Blue Band w roku ok. 2003. Jan, Marzena i Marcin Grablowscy.

Blue Band w roku ok. 2003. Jan, Marzena i Marcin Grablowscy.


W 2004 roku do zespołu dołączył kolejny członek rodziny Grablowskich – Mariusz. Jako młodzieniec w wieku czternastu lat z trąbką w ręku budził podziw i uznanie wśród gości weselnych. Mariusz odgrywa bardzo istotną rolę w zespole Blue Band do dnia dzisiejszego. Na przestrzeni kilkunastu lat niesamowicie rozwinął się zarówno instrumentalnie jak i wokalnie.

Blue Band, rok 2004. Jan, Marzena, Mariusz i Marcin Grablowscy z Parą Młodą.

Blue Band, rok 2004. Jan, Marzena, Mariusz i Marcin Grablowscy z Parą Młodą.


W kolejnych latach skład zespołu w dalszym ciągu zmieniał się. W roku 2008 do zespołu dołączył Kamil. Grając na saksofonie rozwijał swoje umiejętności i dzielił się nimi w każdej zagranej nucie. Swoją werwą oraz humorem umilał nam wspólnie spędzony czas.

Rok 2010. Blue Band przed domem Pani Młodej.  Tuba - Kamil Dopke. Akordeon - Marcin Grablowski. Trąbka - Mariusz Grablowski. Saksofon - Jan Grablowski.

Rok 2010. Blue Band przed domem Pani Młodej. Tuba - Kamil Dopke. Akordeon - Marcin Grablowski. Trąbka - Mariusz Grablowski. Saksofon - Jan Grablowski.

Rok 2010. Próba zespołu Blue Band w garażu Państwa Grablowskich. Perkusja - Jan Grablowski. <br>Saksofon - Kamil Dopke. Trąbka - Mariusz Grablowski. Klawisze - Marcin Grablowski.

Rok 2010. Próba zespołu Blue Band w garażu Państwa Grablowskich. Perkusja - Jan Grablowski.
Saksofon - Kamil Dopke. Trąbka - Mariusz Grablowski. Klawisze - Marcin Grablowski.


Rok 2010. Blue Band na scenie weselnej. Od lewej: Kamil Dopke, Mariusz Grablowski, <br>Marcin Grablowski, Jan Grablowski.

Rok 2010. Blue Band na scenie weselnej. Od lewej: Kamil Dopke, Mariusz Grablowski,
Marcin Grablowski, Jan Grablowski.


27 czerwca 2010. Godzina 6:00 nad ranem. Zespoły Blue Band oraz SeMaRo spotykają się w drodze powrotnej z wesela. 
		   Tradycyjne

27 czerwca 2010. Godzina 6:00 nad ranem. Zespoły Blue Band oraz SeMaRo spotykają się w drodze powrotnej z wesela. Tradycyjne "100 lat" dla Kamila Dopke pod jego domem. Od lewej: Jan Grablowski, Mariusz Grablowski, Marcin Grablowski oraz Robert Hinz.


Rok 2010. Blue Band na scenie weselnej. Od lewej: Kamil Dopke, Mariusz Grablowski, <br>Marcin Grablowski, Jan Grablowski.

Rok 2010. Blue Band z Parą Młodą. Akordeon - Marcin Grablowski. Trąbka - Mariusz Grablowski. Saksofon - Jan Grablowski. Puzon - Kamil Dopke.


W roku 2010 Jan Grablowski po bogatej, 35-letniej przygodzie z muzyką weselną odszedł na zasłużoną emeryturę. Od tego momentu w skład zespołu wchodzili: Marcin Grablowski, Mariusz Grablowski oraz Kamil Dopke.

Rok 2010. Blue Band przed domem Pani Młodej. Akordeon - Marcin Grablowski. Trąbka - Mariusz Grablowski. Saksofon - Kamil Dopke.

Rok 2010. Blue Band przed domem Pani Młodej. Akordeon - Marcin Grablowski. Trąbka - Mariusz Grablowski. Saksofon - Kamil Dopke.

Rok 2010.

Rok 2010. "Profesjonalne" studio nagrań w garażu Państwa Grablowskich. Blue Band w czasie sesji nagraniowej. Na zdjęciu Kamil Dopke oraz Marcin Grablowski.

Rok 2010. Blue Band w czasie przemarszu z domu Pani Młodej do kościoła. Akordeon - Marcin Grablowski. Trąbka - Mariusz Grablowski. Saksofon - Kamil Dopke.

Rok 2010. Blue Band w czasie przemarszu z domu Pani Młodej do kościoła.
Akordeon - Marcin Grablowski. Trąbka - Mariusz Grablowski. Saksofon - Kamil Dopke.


Kilka miesięcy po odejsciu Jana Grablowskiego, jeszcze w tym samym roku do zespołu dołączyła Ola.

Rok 2011. Blue Band na scenie weselnej. Od lewej: Mariusz Grablowski, Aleksandra Pranczk, Marcin Grablowski, Kamil Dopke.

Rok 2011. Blue Band na scenie weselnej. Od lewej: Mariusz Grablowski, Aleksandra Pranczk, Marcin Grablowski, Kamil Dopke.

Rok 2011. Blue Band w studiu Gospody Radia Kaszebe.

Rok 2011. Blue Band w studiu Radia Kaszebe. Na zdjęciu z prowadzącym Gospodę Radia Kaszebe, Grzegorzem Renuszem. Archiwalne nagranie audycji, w której mieliśmy przyjemność wystąpić, wysłuchać można pod tym linkiem.

Rok 2011. Blue Band przed jednym ze swoich występów.

Rok 2011. Ola i Kamil w oczekiwaniu na Parę Młodą oraz gości weselnych.

Rok 2011. Blue Band przed jednym ze swoich występów

Rok 2011. Blue Band przed jednym ze swoich występów. Od lewej: Mariusz Grablowski, Aleksandra Pranczk, Marcin Grablowski, Kamil Dopke.


W roku 2013 do zespołu dołączył Robert. Zajął on miejsce Kamila, który swoją przygodę z zespołem Blue Band zakończył po sześciu latach współpracy.

Rok 2011. Blue Band przed jednym ze swoich występów

Skład Blue Band aktualny od roku 2013 do chwili obecnej. Aleksandra Pranczk, Mariusz Grablowski, Marcin Grablowski oraz Robert Hinz.