Historia

Lata 70/80. Perkusja - Jan Grablowski. Saksofon - Marek Raulin. Klawisze - Jan Nadolski. Gitara - Benek Szulc.

Historia Zespołu Muzycznego Blue Band sięga roku 1975. Wtedy właśnie Jan Grablowski zagrał swoje pierwsze wesele. Jasiu znany potocznie jako „Szu – Bu” na przestrzeni kilkudziesięcioletniej „kariery weselnej” spotkał wielu muzyków, z którymi miał przyjemność występować na jednej scenie muzycznej. Słynny Szu Bu znany był z energicznej gry na perkusji oraz zapadających w pamięć solówek na saksofonie.

Lata 70/80. Gitara - Zenek Hewelt. Klawisze - Tadeusz Dargacz. Saksofon - Jan Grablowski. Perkusja - Heniek Nagel.
Lata 70/80. Saksofon - Jan Grablowski. Akordeon - Stach Szlugański. Gitara - Benek Szulc.
ata 70/80. Saksofon - Jan Grablowski. Akordeon - Jan Nadolski. Gitara - Piotr Nadolski.
Sylwester 2002. Od lewej: Marcin Kubik, Marzena Grablowska, Marcin Grablowski, Jan Grablowski.

W roku 1999 syn Jana, Marcin Grablowski postanowił pójść w ślady ojca. Samodzielnie nauczył się gry na keyboardzie, dzięki czemu w wieku piętnastu lat wraz z tatą mógł wystąpić na swoim pierwszym weselu. Jego ambicje pozwoliły mu na stworzenie ich własnego zespołu o nazwie Blue Band, którego skład na przestrzeni kolejnych lat dynamicznie ewoluował. Marcin do dzisiaj wyznacza nowe kierunki rozwoju Blue Band.

Około roku 2000 do zespołu w roli wokalistki dołączyła Marzena, siostra Marcina, która przez kilka następnych lat w Blue Band swoim śpiewem rozpalała serca słuchaczy.

Blue Band w roku ok. 2003. Jan, Marzena i Marcin Grablowscy.

W 2004 roku do zespołu dołączył kolejny członek rodziny Grablowskich – Mariusz. Jako młodzieniec w wieku czternastu lat z trąbką w ręku budził podziw i uznanie wśród gości weselnych. Mariusz odgrywa bardzo istotną rolę w zespole Blue Band do dnia dzisiejszego. Na przestrzeni kilkunastu lat niesamowicie rozwinął się zarówno instrumentalnie jak i wokalnie.

Blue Band, rok 2004. Jan, Marzena, Mariusz i Marcin Grablowscy z Parą Młodą.
Rok 2010. Blue Band przed domem Pani Młodej. Tuba - Kamil Dopke. Akordeon - Marcin Grablowski. Trąbka - Mariusz Grablowski. Saksofon - Jan Grablowski.

W kolejnych latach skład zespołu w dalszym ciągu zmieniał się. W roku 2008 do zespołu dołączył Kamil. Grając na saksofonie rozwijał swoje umiejętności i dzielił się nimi w każdej zagranej nucie. Swoją werwą oraz humorem umilał nam wspólnie spędzony czas.

Rok 2010. Próba zespołu Blue Band w garażu Państwa Grablowskich. Perkusja - Jan Grablowski. Saksofon - Kamil Dopke. Trąbka - Mariusz Grablowski. Klawisze - Marcin Grablowski.
Rok 2010. Blue Band na scenie weselnej. Od lewej: Kamil Dopke, Mariusz Grablowski, Marcin Grablowski, Jan Grablowski.
27 czerwca 2010. Godzina 6:00 nad ranem. Zespoły Blue Band oraz SeMaRo spotykają się w drodze powrotnej z wesela. Tradycyjne "100 lat" dla Kamila Dopke pod jego domem. Od lewej: Jan Grablowski, Mariusz Grablowski, Marcin Grablowski oraz Robert Hinz.
Rok 2010. Blue Band z Parą Młodą. Akordeon - Marcin Grablowski. Trąbka - Mariusz Grablowski. Saksofon - Jan Grablowski. Puzon - Kamil Dopke.

W roku 2010 Jan Grablowski po bogatej, 35-letniej przygodzie z muzyką weselną odszedł na zasłużoną emeryturę. Od tego momentu w skład zespołu wchodzili: Marcin Grablowski, Mariusz Grablowski oraz Kamil Dopke.

Rok 2010. Blue Band przed domem Pani Młodej. Akordeon - Marcin Grablowski. Trąbka - Mariusz Grablowski. Saksofon - Kamil Dopke.
Rok 2010. "Profesjonalne" studio nagrań w garażu Państwa Grablowskich. Blue Band w czasie sesji nagraniowej. Na zdjęciu Kamil Dopke oraz Marcin Grablowski.
Rok 2010. Blue Band w czasie przemarszu z domu Pani Młodej do kościoła. Akordeon - Marcin Grablowski. Trąbka - Mariusz Grablowski. Saksofon - Kamil Dopke.
Rok 2011. Blue Band na scenie weselnej. Od lewej: Mariusz Grablowski, Aleksandra Pranczk, Marcin Grablowski, Kamil Dopke.

Kilka miesięcy po odejsciu Jana Grablowskiego, jeszcze w tym samym roku do zespołu dołączyła Ola.

Rok 2011. Blue Band w studiu Radia Kaszebe. Na zdjęciu z prowadzącym Gospodę Radia Kaszebe, Grzegorzem Renuszem. Archiwalne nagranie audycji, w której mieliśmy przyjemność wystąpić, wysłuchać można pod tym linkiem.

Rok 2011. Ola i Kamil w oczekiwaniu na Parę Młodą oraz gości weselnych.
Rok 2011. Blue Band przed jednym ze swoich występów. Od lewej: Mariusz Grablowski, Aleksandra Pranczk, Marcin Grablowski, Kamil Dopke.

W roku 2013 do zespołu dołączył Robert. Zajął on miejsce Kamila, który swoją przygodę z zespołem Blue Band zakończył po sześciu latach współpracy.

Skład Blue Band aktualny od roku 2013 do chwili obecnej. Aleksandra Pranczk, Mariusz Grablowski, Marcin Grablowski oraz Robert Hinz.